Kontakta oss

Telefon:

0435-552 12 

E-post:

utbildningscentrum@orkelljunga.se

Besöksadress:

Kungsvägen 7, 286 34 Örkelljunga



 


 


Kontakt


Ledning och administration

Clas Johansson - Rektor
0435-552 14 / clas.johansson@orkelljunga.se

Njomze Perkadini - Studie- och yrkesvägledare
Gymnasium, Språkintroduktion
0435-552 39 / njomze.pekardini@orkelljunga.se  

Bengt Johmår (BJM) – Lärare & ledningsresurs
Geografi, Kemi, Naturvetenskaplig specialisering
0435- 552 13 / bengt.johmar@orkelljunga.se

Beatice Karlsson (BK) - Lärare och IM-samordnare
Svenska, Engelska, Språkintroduktion
beatrice.karlsson@orkelljunga.se

Cecilia Andersson – Studie- och yrkesvägledare & SFI-samordnare
Komvux
0435-552 15 / cecilia.andersson@orkelljunga.se

Skoltelefon
0435-552 10

Lärare

Tommy Andersson (TA)
Industri
0435-552 29 / tommy.andersson@orkelljunga.se

Svetlana Bengtsson (SB) - Speciallärare i matematik
svetlana.bengtsson@orkelljunga.se

Eva Bjarve (EBJ)
Industri
0734355561 / eva.bjarve@orkelljunga.se

Torsten Feurstein (TF)
Svenska, historia, privatjuridik
torsten.feurstein@orkelljunga.se

Henrik Frosthagen (HF)
SFI, Särvux, Teknik
henrik.frosthagen@orkelljunga.se

Sebastian Giese (SFG)
Tyska, Idrott och hälsa, Multisport
sebastian.giese@orkelljunga.se

Jesper Henell (JEH)
Historia, Religionskunskap, Filosofi
jesper.henell@orkelljunga.se

Elinor Jansson (EJ)SFI, Svenska som andraspråk
elinor.jansson@orkelljunga.se

Anders Karlsson (AK)
Naturkunskap, Biologi, Matematik
0435-552 36 / anders.karlsson@orkelljunga.se

Anna Mering (AM)
SFI, Engelska
0435-55240 / anna.mering@orkelljunga.se

Matlida Molina (MMO)
Entreprenörsskap
matilda.molina@orkelljunga.se

Tina Tropp
Lärare omvårdnad
tina.tropp@orkelljunga.se

Chantal Raats
SFI-lärare
chantal.raats@orkelljunga.se


Elevhälsa

Frida Palm
Skolsköterska
0435-552 17 / frida.palm@orkelljunga.se

Jonna Skog
Skolkurator
0435-55096 / jonna.skog@orkelljunga.se

Caroline Sjödahl
Skolpsykolog
0435-552 32 / caroline.sjodahl@orkelljunga.se

Annette Johnsson
Specialpedagog tal, språk, hörsel
0435-552 08 / annette.johnsson@orkelljunga.se

Skolläkare träffas efter överenskommelse med skolsköterskan.


Övrig personal

Chrysanthi Karnezi
Bibliotekarie
0435-552 18 / chrysanthi.karnezi@orkelljunga.se

Ann-Christin Larsen
Cafeteriapersonal  
0435-552 23

Roland Åkesson
Vaktmästare
0734355377 / roland.akesson@orkelljunga.se